Vydavatel Kulturní komise ČR, president Jiří Pancíř, šéfred. Ivana Haslingerová

Přepínače prohlížečů:   obrazovka  mobil 

Fragmenty jsou na  Twitteru  Facebooku

Babiš potvrdil Cibulkovy informace, že Havel byl do role prezidenta dosazen KGB Doporučený

Václav Havel na jednání s předsedou federální vlády Ladislavem Adamcem o předání moci. StB v té době řídila Adamcovu vládu způsobem, že ÚV KSČ musel s Havlem jednat už jako s budoucím prezidentem. Václav Havel na jednání s předsedou federální vlády Ladislavem Adamcem o předání moci. StB v té době řídila Adamcovu vládu způsobem, že ÚV KSČ musel s Havlem jednat už jako s budoucím prezidentem. snímek převzat z citovného článku

Šéfredaktor nezávislého internetového zpravodajského portálu AE News (American European News) představující se pod nickem V.K. uveřejnil 7. září článek: Andrej Babiš potvrdil na skryté nahrávce informace Petra Cibulky o Václavu Havlovi jako o konfidentovi sovětské KGB v roli vedoucí marionety hospodářského převratu v roce 1989! Havel si nechal zastavit vlak a estébák mu skočil pro tvrdé Sparty! Většinou beru podobné zprávy o komkoliv s rezervou, ale po přečtení tohoto článku jsem zjistila, že mi přesně potvrdil moje soukromé vnitřní odpovědi na mnoho otázek na věci, které se začaly dít před a po listopadu 1989 a o nichž se oficiálně mlčí dodnes. Proto jsem se rozhodla podělit o svoje postřehy na článek s Vámi. Chtěla bych odpovědět na otázky, které jste si jistě všichni položili pro vysvětlení překvapivých zvratů v chování prezidenta Havla po listopadu 1989:

 Jednak to byla otázka: Proč právě do té doby prakticky neznámého a celkem nevýrazného disidenta postavili do svého čela všichni chartisté včetně těch z Obrody za vyjednavače o směřování naší země po převratu? Proč nikdo z vysoce postavených komunistů jako Adamec, Čalfa a další se tomu nebránili a nesnažili se dostat do čela vyjednávání někoho jim bližšího a naopak s Havlem jednali tak hladce jako by byl jejich nadřízeným? A především to: Proč ho tak jednomyslně bez sebemenšího odporu zvolili tehdejší komunisté v Parlamentu za prezidenta? 

Marian Čalfa to sice na jedné přednášce Klausova Centra pro ekonomiku a politiku vysvětloval tím, že jim to prostě nařídil, ale proč to dělal tak vysoce postavený komunista, jakým tehdy Čalfa byl? Proč se ani on nepostavil alespoň trochu proti a nesnažil se o prosazení některého bývalého komunisty v Chartě?

Hádalo se tehdy, že to bylo výměnou za to, že ho Václav Havel slíbil nechat v čele vlády. Pak je ale otázkou: Proč na takovou věc nechat po vítězném převratu v čele vlády superbolševika ze Strakovky přistoupil vítěz Havel? Jak mohl nechat vládnout svého úhlavního protivníka a jen se tomu mile usmívat? Každému bylo přece jasné, že tato bolševická Čalfova vláda rozkrade vše co bude možné a zamete za vším komunistickým marazmem stopy.

 

 

Václav Havel v roce 1990 oslavuje vítězství ve volbách v barvách Občanského fóra.

 

A konečně hlavní otázka: Proč Havel tak vehementně bojoval s každým politikem, který se snažil nastolit po převratu do praxe pravicové ideály? Proč si zničil tehdy jemu připisovanou vítěznou revoluci podpásovým Sarajevským atentátem na pravicového ekonoma a premiéra Klause? Proč naopak nedělal vše pro to, aby si nehýčkal takovou ekonomicky schopnou osobnost k nápravě tolik zdevastované komunistické ekonomiky? Musel přece vědět, že odstraněním pravicového friedmanovského ekonoma a jeho ODS nahrává návratu levice k moci. Tak hloupý nemohl být, i když ekonomiku jako vcelku  bohatý člověk nevnímal. V článku je na všechny tyto otázky odpověď: Havel za získání svého postu slíbil sovětským soudruhům z KGB vykonávat všechny jejich pokyny jako dobře vycvičená loutka. Navíc, jak se s postupem doby ukázalo z jeho projevů z dob komunismu, Havel nebyl pravičák, ale levicový politik, který chtěl pouze komunismu nasadit "lidskou tvář", jako by ji někdy takový režim mohl mít.

Teď řeknete, odkud se vzala informace o vztahu KGB a Havla.  Článek v AE NEWS to vysvětluje následovně: Potvrzuje to, co psal po převratu pan Dolejší a co říkal Petr Cibulka. To, čemu se v tehdejší euforii z pádu komunismu nechtělo věřit. Že komunisté se na převrat chystali v předstihu za silné sovětské spolupráce a již minimálně od března 1989 byl vybrán sovětskou KGB za budoucího prezidenta Václav Havel.  Autor to dokládá tím, že když bývalý polistopadový předseda KSČM Jiří Svoboda jel v březnu 1989 do Moskvy lobovat za bývalého předsedu federální vlády ČSSR Lubomíra Štrougala do pozice prezidenta ČSSR po Gustávu Husákovi, tak mu KGB vysvětlili, že to nebude Štrougal, ale nějaký Václav Havel, že KGB Havla “nakoupila”. Šlo tedy o dopředu naplánovaný kšeft mezi špičkami KGB a nově připravovanou loutkou Václavem Havlem, která měla garantovat, že po předání moci nebudou komunisté postaveni před soudy, že bude zachována kontinuita komunistického práva... 

Plán na hospodářský převrat byl nachystán, největší rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví tak mohlo už brzy začít. Pamatujete na to, jak Václav Havel odpovídal lidem na jejich správné požadavky, aby KSČ byla zakázána a estébáci postaveni před soud? Říkal na to: “Nejsme jako oni!” a spousta lidí v tom viděla humanitu. Tam někde se zrodili první sluníčkáři. A tím je zodpovězena snad nejvíce šokující otázka po listopadovém převratu: Jak mohl Havel udělat tlustou čáru za minulostí se zdůvodněním: "nejsme jako oni"? 

V článku je doloženo i to, že výběr Václava Havla a dalších polistopadových vrcholových politiků sovětskou KGB byl dlouhodobě připravován: Na popud tehdejšího šéfa KGB Jurije Andropova v rámci blíže nespecifikované operace “managementu kádrů pro budoucí realizaci” vedla její pražská rezidentura na Václava Havla již od roku 1979 složku s kódovým označením Xудожник-K1 (Umělec-K1). [Pražské jaro a KGB http://pavelrybak.blog.cz/1109/prazske-jaro-a-kgb 3Po listopadovém převratu díky tomu Moskva pouze 20. listopadu vzkázala, že vyzývá ke klidu a vzájemnému dialogu mezi vládou a opozicí v ČSSR. A expozitura KGB urychleně do 22. listopadu spis z Bartolomějské odstěhovala a naše StB, která měla o tento spis obrovský zájem z důvodu využití pro vlastní prospěch ho nezískala a proto je i občanům dodnes neznámý. Rusko navíc nedávno ústy šéfa FSB Alexandera Bortnikova uvedlo, že informace o českých politicích z dob listopadové éry roku 1989 nikdy neodtajní. 

 

Radmila Kleslová na sněmu Hnutí ANO v roce 2015.

 

Teď jistě každého napadne, odkud autor článku ví vše výše uvedené. Tyto šokující informace pocházejí podle Andreje Babiše (Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/nahravka-julius-suman-babis-havel-komuniste-fmg-/domaci.aspx?c=A170629_114941_domaci_kop  [1]. od jeho spolupracovnice Radmily Kleslové, která byla podle jeho slov StB připravována jako elitní operátorka pro zahraniční špionáž. Babiš tak potvrdil slova Petra Cibulky, který se od roku 1990 snaží rozkrýt pozadí tzv. sametového podvodu [https://www.aktuality.sk/clanok/230556/rozhovor-peter-cibulka-stb-vaclav-havel-kgb/  https://www.aktuality.sk/clanok/230556/rozhovor-peter-cibulka-stb-vaclav-havel-kgb/vašku jsi prase jsi hovado2]. Podle Babiše šlo o dopředu naplánovaný kšeft mezi nově připravovanou marionetou Václavem Havlem a špičkami StB, které spolupracovaly se sovětskou KGB na demontáží komunismu v SSSR stejně velkou měrou. Václav Havel byl tím, kdo měl garantovat, že po předání moci nebudou komunisté postaveni před soudy, že bude zachována kontinuita práva. Babiš tím vypustil bombu, která byla pro mnoho lidí jen veřejným tajemstvím.pdf 

 Jestliže o tom, že po Gustávu Husákovi přijde Václav Havel, rozhodovala KGB v Moskvě a měla o tom jasno už v březnu 1989, potom si těžko můžeme dělat iluze o pozadí architektury celého 17. listopadu. Na chvíli ponechání občanů v iluzi, že po pádu komunismu se bude budovat kapitalismus a nastane svoboda a volný trh. Postupně nastal opětovný návrat k levicovému pohledu na svět. Od Havlem řízeného Sarajevského atentátu již nikdy nebyla čistě pravicová vláda. Televizi ovládly patetické pózy, prázdné výrazy, protáhlé obličeje socialistických politiků. Za tím vším se dostavila zničená živočišná i rostlinná výroba, zavřené a rozkradené doly, zničená obrana republiky, zadlužený státní rozpočet, migrace, ztráta suverenity po podpisu Lisabonu, miliony nebezpečných nenávistných muslimů valících se do Evropy, hromadné vraždy nevinných nic netušících lidí nenávistnými muslimskými teroristy v centrech evropských měst.  A kdokoliv proti tomu něco namítne, je označen sluníčkáři za  extrémistu, fašistu, klerofašistu s tím, že bude jednou upálen na hranici.

Číst 10728 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %