Evropský azylový kodex zničí suverenitu ČR v azylové politice Doporučený

Premiér Sobotka zase nebyl schopen k tomu na nic odpovědět. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro evropské záležitosti (14.10.2015) měl vysvětlit pozice, které bude ČR hájit na zítřejším zasedání Evropské rady. Summit se bude především zabývat otázkami zvládání migrační krize a reformou evropské azylové politiky. Premiér nebyl schopen konkrétně odpovědět na to, jak se hodlá vláda bránit přijetí stálých uprchlických kvót, jejichž návrh předložila Evropská komise na stůl a jak bude postupovat proti zavedení evropského azylového kodexu.

 Opakovaně jsem se premiéra tázal, jaké spojence v otázce odmítnutí kvót vláda má, a jak vláda hodlá postupovat, pokud bude opět přehlasována a trvalý mechanismus přerozdělení uprchlíků bude nucena přijmout. Premiér nebyl schopen na tyto konkrétní otázky odpovědět.

Na Evropské radě se bude také diskutovat o opatřeních, která povedou ke společné azylové politice. Chtěl jsem vědět, jak se vláda staví k pokusům omezit právo ČR rozhodovat o tom, kdo a za jakých podmínek smí pobývat na našem území. Premiér odpověděl, že se o této otázce jednat nebude. Premiér buď vědomě neříká pravdu nebo neví, o čem bude na summitu řeč. Jedním z bodů jednání je zavedení evropského azylového kodexu, což je opatření, které poruší naši suverenitu v azylové politice.

Číst 10342 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 975 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %