V otázce migrační krize bych očekával jednotný postup vlády Doporučený

Profesor Petr Fiala, předseda ODS Profesor Petr Fiala, předseda ODS snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier na tiskové konferenci prohlásil, že by Česká republika měla po odmítnutí kvót přijmout sedm tisíc uprchlíků, ale může to být i patnáct tisíc. Toto prohlášení je pro mě překvapivé. Vzhledem k tomu, že se jedná o ministra vlády Bohuslava Sobotky, vyzývám premiéra, aby otevřeně řekl, jaký počet uprchlíků se Česká republika chystá přijmout, jakým způsobem a odkud je bude vybírat, a jak bude s nimi následně probíhat azylové řízení.

Nezodpovězenou otázkou taktéž zůstává, kde chce pan Dienstbier tisícovky uprchlíků umístit, když současná kapacita azylových center je omezená. U takto důležitého tématu bych očekával jednotný postup vlády, nikoli individuální a rozporuplná vyjádření jednotlivých ministrů. Ukazuje se, že vláda nemá žádný plán, jak uprchlickou krizi řešit a hazarduje s bezpečností České republiky a jejich obyvatel. ODS již několikrát deklarovala ochotu pomoci lidem na útěku před hrůzami války. Poskytněme pomoc v uprchlických táborech, pomozme řešit situaci u nich doma. Nedělejme však pokrytecká prohlášení, která nepomohou nikomu a ničemu.

Číst 10290 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 966 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %